Instytut Nowych Syntez Chemicznych

logo-insInstytut Nowych Syntez Chemicznych (do czerwca 2014 r.: Instytut Nawozów Sztucznych) jest instytutem badawczym o wieloletnich tradycjach, znanej renomie i rozpoznawalnej marce.

Działalność Instytutu nastawiona jest przede wszystkim na potrzeby przemysłu chemicznego, głównie nawozowego i nieorganicznego. Profil działalności obejmuje badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych i biologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem problemów inżynierii chemicznej, w zakresie syntezy i technologii nieorganicznej oraz organicznej, biotechnologii, katalizy stosowanej oraz katalizatorów i sorbentów, ochrony środowiska. Atutem Instytutu jest umiejętność prowadzenia badań w skali półtechnicznej oraz bezpośrednio na instalacjach przemysłowych. Efektem prac są nowe technologie oraz metody doskonalenia istniejących procesów i produktów.

Jednym z ważnych obszarów badawczych INS jest operacja granulacji, zwłaszcza nawozów i produktów nieorganicznych. Po uruchomieniu Centrum Badawczego Nawozów, INS zyskał dodatkowe możliwości prowadzenia pogłębionych badań nad procesami wytwarzania nawozów. Wyniki tych badań będzie można przenieść bezpośrednio do skali przemysłowej – dotyczy to zarówno nowych technologii, jak i doskonalenia procesów istniejących. Wyposażenie Centrum w nowoczesne instalacje badawcze i aparaturę laboratoryjną, przewiduje m. in. dokładne badania technik granulacji – od podstaw procesu, jego mechanizmu i kinetyki w warunkach zbliżonych do panujących w przemyśle, poprzez śledzenie właściwości granulatów w zależności od parametrów i różnych sposobów granulacji, aż po praktyczne rozwiązania konkretnych przypadków.

 

 

logo-ins INSTYTUT NOWYCH SYNTEZ CHEMICZNYCH

24-110 Puławy, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13a

tel. +48 81 473 14 00 faks +48 81 473 14 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.ins.pulawy.pl